SQL SERVER YÖNETİM/SORGULAMA/PROGRAMLAMA

  
SQL SERVER YÖNETİM/SORGULAMA / PROGRAMLAMA
SEMİNER
SÜRE
24 Saat / 3 Gün
ÖN BİLGİ ve TEST
Veritabanı proje deneyimi
DOKÜMAN
Ders Notu, CD, istenirse Kitap
UYUMLULUK
Microsoft SQL Server 2008/2014 (ENG, TR)
EĞİTİM YERİ
YERİNDE ve GRUP OLARAK (en çok 10 kişi)
DÜZEY
İLERİ
 
Tanımı
Microsoft SQL Server ® 2008, 2012 ve 2014 sürümü üzerinde yönetim, sorgulama ve programlama çalışmalarının yapıldığı geniş kapsamlı bir çalışmadır. Veritabanlarının yaratılması ve sorgulanmasına yönelik çok sayıda uygulama içerir.
 
Kimler İçin
SQL Server’ı yönetmek, sorgulama ve programlama konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak isteyen IT departmanı çalışanları, destek personeli.
 
Seminerin İçeriği

Kısım I: Veritabanı Yönetimi
Ünite 4: SQL Server 2008’e Giriş
Ünite 5: SQL Server Express Edition (Özellikler ve Kurulum)
Ünite 6: Kurulum ve Yükseltme (Standard-Enterprise Edition)
Ünite 7: Yönetim Araçları
Ünite 8: Database Oluşturmak
Ünite 9: Güvenlik
Ünite 10: Backup ve Restore
Ünite 11: Otomatik Yönetim
Ünite 12: Sürekli Çalışma (Data Availability)
Ünite 13: Replikasyon
Ünite 14: Aktiviteleri ve Performansı İzlemek (Monitoring)
Ünite 15: Veri Transferi (Integration Services)
 
 
Kısım II. T-SQL Sorgulama
Ünite 16: Transact-SQL Dili
Ünite 17: Transact-SQL Yenilikleri
Ünite 18: View Kullanmak
Ünite 19: Transact-SQL Fonksiyonları
Ünite 20: Birden Çok Tabloyu Sorgulamak (JOIN, UNION)
Ünite 21: Subquery Yazmak
 
Kısım III. T-SQL Programlama
Ünite 22: Stored Procedure Geliştirmek
Ünite 23: Trigger Geliştirmek
Ünite 24: UDF (Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon) Geliştirmek
Ünite 25: CURSOR Kullanmak
Ünite 26: Veri Bütünlüğü Sağlayan Deyimler
Ünite 27: Kontrol Deyimleri
Ünite 28: İndeks Oluşturmak ve Ayarlamak
 
 

 
NOTLAR: Yapılacak görüşmelere göre süre, içerik ve uygulamalar değiştirilebilir. Tüm uygulamaları da içeren detaylı içeriğimiz (işlevsel seminer planı) vardır. Sadece kurumlara özel gruplara (in-house) şeklinde düzenlenmektedir.
Detaylı içerikler ve referanslar için bizi arayınız. Ayrıca eğitmen ile tanışmak, bilgi, deneyim eğitim yeteneğini mutlaka görmek için ve bir demo çalışması için randevu alınız. Kurs kitaplarını mutlaka inceleyiniz (bir kopyasını isteyiniz).
Eğitmenin Youtube üzerindeki (yüzbinden fazla izlenen videolarını izleyin (http://www.youtube.com/user/farukcubukcu).
Seminer içeriği ve uygulamaları özgün olarak Faruk Çubukçu tarafından hazırlanmıştır. Bütün hakları Faruk Çubukçu’ya aittir. Kopyalarına itibar etmeyiniz.
(Kurumsal seminerler, iş süreçlerine yönelik özel bilgi ve deneyimi gerektirir. Stajyer eğitmenler ve kalitesiz eğitim merkezleriyle zamanınızı boşa harcamayınız!)

Haberler & Duyurular

İZTO-Excel-Proje Yönetimi-ISO 27001 Eğitimleri İzmir Ticaret Odası ile birlikte düzenlediğimi eğitimler Ekim ayında da devam ediyor. Excel, Proje Yönetimi ve ISO 27001 konusunda eğitimlerimiz; KURUMSAL EXCEL UYGULAMALARI Kurumsal Hesap Tabloları, Veri Analizi, Grafikler, Finansal Uygulamalar – 18 Saat Tarih: 17-18-19 Ekim 13:00-19:00 Ücret: 300 TL PROJE YÖNETİMİ, TEMEL METOT/TEKNİKLERİ Ve MICROSOFT PROJECT UYGULAMASI Proje Yönetimi Süreçleri, Örnek Uygulamalar, Microsoft Project Uygulaması - 18 Saat Tarih: 31 Ekim, 1-2 Kasım 13:00-19:00 Ücret: 300 TL ISO 27001 - BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ - UYGULAYICI TEMEL EĞİTİMİ – 18 Saat Tarih: 24-25-26 Ekim 13:00-19:00 Ücret: 300 TL Bilgi ve Kayıt için: http://www.izto.org.tr/tr/egitimler
» Devamı


Schneider Excel yarışması Schneider’da Excel yarışması düzenledik. Elektrik ve enerji uzmanı Schneider şirketinin farklı lokasyonlarındaki fabrikalarında eş zamanlı olarak yaptığımız yarışmada katılımcılar, Excel’in etkin ve çözüm odaklı kullanımlarına karşı özel olarak hazırlanmış senaryolarda yarıştılar. “Entertaining Training”
» Devamı


Ofis Programları Uzmanlık Eğitimi Microsoft Office Programları Uzmanlık Sertifikası - Eğitimi Tarih: 28 Haziran – 28 Temmuz 2016 – 50 Saat - Salı ve Perşembe günleri 14:00-19:00 saatleri arasında Ücret: 975 TL (Belli kartlara 3 taksit) Yer: İZTO Sağlık Vakfı Eğitim Salonu Bilgi ve Kayıt için: http://www.izto.org.tr/tr/egitimler
» Devamı


Mart ayında VIESSMANN, MAHLE OTOMOTİV gibi sektörün önemli kuruluşlarından İleri Excel seminleri gerçekleştirdik. Kurumsal uygulamalı çözümlere odaklı Excel seminerlerimiz sektörün önemli şirketleri tarafından talep edilmekte. Özel kitaplarımız, uygulamalarımız ve deneyimimiz sayesinde seminerlerimiz çok verimli oluyor.
» Devamı


www.excelci.com sitemizde Excel videoları altı yüzü geçti. Yüzlerce Video, Slayt ve Çalışma Dosyası Kurumsal Excel Çözümleri Sorularınız için Destek Hizmeti Temel, İleri düzeyde ayrıca Finans, İstatistik, Makro ve VBA konularında detaylı uygulamalar
» Devamı


İLERİ EXCEL Kitabımız çıktı. KURUMSAL UYGULAMALI İLERİ EXCEL KİTABI
» Devamı


Faruk Çubukçu Excel Akademi Kurumsal Seminerlerinden görüntüler. Faruk Çubukçu Excel Akademi Kurumsal Seminerlerinden görüntüler.
» Devamı


Excel'de kurumsal seminerlere yoğun ilgi ve www.excelci.com ile kurumsal hizmetlerde gelişme Temel ve İleri Excel'de kurumsal çalışmalarımız yoğun bir tempoda devam ediyor. Şirketlerde, hafta sonu salonlarımızda "kamp" şeklinde. Ayrıca destek olarak www.excelci.com hizmetleri alan şirketler Excel'i profesyonelce kullanmayı öğreniyorlar.
» Devamı


Excel kitap serimiz yayında Kurumsal Uygulamalı Temel Excel kitabımız yayımlandı. Çalışma CD-ROM ve ek dokümanlarla birlikte satılmaktadır. Detaylı bilgi ve iletişim adresi için tıklayın.
» Devamı


kurumsal seminerleredufleks