İLERİ EXCEL

  
EA-İLERİ EXCEL
SEMİNER
SÜRE
16 Saat / 2 Gün
ÖN BİLGİ ve TEST
EA-TEMEL EXCEL ve Düzey Testleri
DOKÜMAN
Kitap + CD-ROM
UYUMLULUK
Microsoft Excel 2010 ve Microsoft Excel 2013 (ENG, TR)
EĞİTİM YERİ
YERİNDE ve GRUP OLARAK (en çok 10 kişi)
DÜZEY
İLERİ (GELİŞMİŞ)
 
Tanımı
Microsoft Excel ®, şirketlerde yaygın kullanılan bir hesap tablosu programıdır. Çok sayıda veri işleme ve düzenleme aracına sahip olan Excel, doğru teknikler ve çözümler bilinmediği için etkin olarak kullanılamamaktadır.
İleri Excel semineri ile Excel’de belli bir deneyimi olan kullanıcıların gelişmiş yetenekleri kazanması sağlanır. Etkin kullanım ve gelişmiş çözümleri sağlayacak teknikler kazandırılır. Excel fonksiyonlarına (işlevlere) yönelik yeni kullanımlarla birlikte fonksiyonları iç içe (birlikte) kullanımıyla gelişmiş çözümler yapılır. Biçimleme ve koşullu biçimlemeye (conditional formatting) araçları kurumsal anlamda yararlanacak şekilde öğrenilir. Veri analizi araçlarıyla kurumsal verilerin işlenmesi ve raporlamaya yönelik çalışmalar yapılması sağlanır. Ayrıca sürekli tekrarlanan işlemleri Excel makroları da bu seminerde yer alır.
Amaçlar
              Bilgi işlemeye (çözüme ve analize) yardımcı olarak yeni beceriler kazandırmak.
              Excel fonksiyonlara (işlevlere) yönelik yeni kullanımları geliştirmek. Gelişmiş fonksiyon kullanımları yapabilmek.
              Excel’de veri analizi araçlarına yönelik yeni kullanımları geliştirmek. Raporlama yapabilmek.
              Sürekli tekrarlanan işlemleri Excel makroları aracılığıyla otomatik hale getirmek
 
Kimler İçin
Temel Office ve Excel kullanımını bilen ve en az birkaç yıl deneyimli olan kullanıcılar. İş yaşamında düzenli olarak Excel kullanarak çözüm geliştirmek isteyen kişiler.
Ön Gereksinimler
        Windows işletim sisteminin temel kullanımını (klasör işlemleri, kopyalama, vb) bilmek. 
        TOPLA (SUM), ORTALAMA (AVERAGE), MİN, MAX vb gibi temel fonksiyonları iyi bilmek. EĞER(IF) gibi gelişmiş fonksiyonları temel kullanımıyla bilmek,
        Tabloların (çalışma kitabı-workbook, sayfa-sheet, vb) dosya yapısını ve temel formatlama işlemlerini bilmek,
        Verilerin ve formüllerin kopyalanması, taşınması vb. temel düzenlenmesi işlemlerini bilmek,
        Excel ve Office programının temel değişikliklerini ve ayarlarını yapabilmek.
 

Seminerin  İçeriği
MODÜL 1: Temel Yeteneklerin Kontrolü
MODÜL 2: Fonksiyonlar
MODÜL 3: Veri Analizi
MODÜL 4: Makrolar
 
MODÜL 1: Temel Yeteneklerin Kontrolü
Konu 1.1. Adresleme: Normal ve sabit ($ işaretli) adresler
Konu 1.2. Referanslar: iç, dış
Konu 1.3. Alan Adlandırma (Name Define); bir hücre ya da alanı bir adla kullanmak.
Konu 1.4. Sayfa Koruma (protection)
Konu 1.5. Koşullu Biçimlendirme (Conditional Formatting)
Konu 1.6. Veri Doğrulama (Data Validation)
Konu 1.7. Özel Yapıştırma (Paste Special)
Konu 1.8. Veri Türleri ve Formatları
Konu 1.9. Köprü (Hyperlink)
Konu 1.10. Hatalar (Errors)
Konu 1.11. Pencere İşlemleri (Windows)
Konu 1.12. Metni sütunlara dönüştürmek (Text to column)
Uygulamalar: Vergi hesaplamaları ve diğer kurumsal veriler üzerinde işlem yapılır.
 
 
MODÜL 2: Fonksiyonlar
Konu 2.1: Fonksiyonlar (Genel)
Konu 2.2: Metin (Text) Fonksiyonları
Konu 2.3: Mantıksal Fonksiyonlar
Konu 2.4: Arama ve Başvuru Fonksiyonları
Konu 2.5: Tarih ve Saat Fonksiyonları
Konu 2.6: Bilgi Fonksiyonları
Konu 2.7: Veritabanı Fonksiyonları
Konu 2.8: Finansal Fonksiyonlar
Konu 2.9: İstatistiksel Fonksiyonlar
Konu 2.10: Matematiksel Fonksiyonlar
UYGULAMALAR: Her fonksiyon grubundaki fonksiyonlar tipik senaryolar içinde kullanılarak uygulamalı olarak işlenir.
 
MODÜL 3: Veri Analizi
Konu 3.1: Sıralama (Sort)
Konu 3.2: Filtreleme (Filter)
Konu 3.3: Alt Toplamlar (Sub Totals)
Konu 3.4: Özet Tablolar (Pivot Tables)
UYGULAMALAR: Ürün listeleri, personel listeleri, satış ve sipariş gibi veriler üzerinde veri analizi uygulamaları yapılır.
 
MODÜL 4: Makrolar
Konu 4.1. Makro Kaydetmek
Konu 4.1. Makro Çalıştırmak
UYGULAMALAR: Sürekli yapılan işleri makro olarak kaydetmek ve uygulamak.
 

 
NOTLAR: Yapılacak görüşmelere göre süre, içerik ve uygulamalar değiştirilebilir. Tüm uygulamaları da içeren detaylı içeriğimiz (işlevsel seminer planı) vardır. Bu Seminerler sadece kurumlara özel gruplara (in-house) şeklinde düzenlenmektedir.
Excel 2013 Türkçe ve İngilizce olarak verilebilmektedir. Aynı şekilde Excel 2010 sürümünü de desteklemektedir.
İleri Excel seminerleri için düzey belirleme testleri uygulanmaktadır. Testler için bizi arayınız ya da www.farukcubukcu.com/downloads.aspx adresinden indirin. Detaylı içerikler ve referanslar için bizi arayınız. Ayrıca eğitmen ile tanışmak, bilgi, deneyim eğitim yeteneğini mutlaka görmek ve bir demo çalışması için randevu alınız. Kurs kitaplarını mutlaka inceleyiniz (bir kopyasını isteyiniz).
Eğitmenin Youtube üzerindeki (yüzbinden fazla izlenen) videolarını izleyin (http://www.youtube.com/user/farukcubukcu).
Seminer içeriği ve uygulamaları özgün olarak Faruk Çubukçu tarafından hazırlanmıştır. Bütün hakları Faruk Çubukçu’ya aittir. Kopyalarına itibar etmeyiniz. Excel, Microsoft şirketinin tescilli markasıdır.
(Kurumsal Excel, iş süreçlerine yönelik özel bilgi ve deneyimi gerektirir. Stajyer eğitmenler ve kalitesiz eğitim merkezleriyle zamanınızı boşa harcamayınız!)
 

Haberler & Duyurular

İZTO-Excel-Proje Yönetimi-ISO 27001 Eğitimleri İzmir Ticaret Odası ile birlikte düzenlediğimi eğitimler Ekim ayında da devam ediyor. Excel, Proje Yönetimi ve ISO 27001 konusunda eğitimlerimiz; KURUMSAL EXCEL UYGULAMALARI Kurumsal Hesap Tabloları, Veri Analizi, Grafikler, Finansal Uygulamalar – 18 Saat Tarih: 17-18-19 Ekim 13:00-19:00 Ücret: 300 TL PROJE YÖNETİMİ, TEMEL METOT/TEKNİKLERİ Ve MICROSOFT PROJECT UYGULAMASI Proje Yönetimi Süreçleri, Örnek Uygulamalar, Microsoft Project Uygulaması - 18 Saat Tarih: 31 Ekim, 1-2 Kasım 13:00-19:00 Ücret: 300 TL ISO 27001 - BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ - UYGULAYICI TEMEL EĞİTİMİ – 18 Saat Tarih: 24-25-26 Ekim 13:00-19:00 Ücret: 300 TL Bilgi ve Kayıt için: http://www.izto.org.tr/tr/egitimler
» Devamı


Schneider Excel yarışması Schneider’da Excel yarışması düzenledik. Elektrik ve enerji uzmanı Schneider şirketinin farklı lokasyonlarındaki fabrikalarında eş zamanlı olarak yaptığımız yarışmada katılımcılar, Excel’in etkin ve çözüm odaklı kullanımlarına karşı özel olarak hazırlanmış senaryolarda yarıştılar. “Entertaining Training”
» Devamı


Ofis Programları Uzmanlık Eğitimi Microsoft Office Programları Uzmanlık Sertifikası - Eğitimi Tarih: 28 Haziran – 28 Temmuz 2016 – 50 Saat - Salı ve Perşembe günleri 14:00-19:00 saatleri arasında Ücret: 975 TL (Belli kartlara 3 taksit) Yer: İZTO Sağlık Vakfı Eğitim Salonu Bilgi ve Kayıt için: http://www.izto.org.tr/tr/egitimler
» Devamı


Mart ayında VIESSMANN, MAHLE OTOMOTİV gibi sektörün önemli kuruluşlarından İleri Excel seminleri gerçekleştirdik. Kurumsal uygulamalı çözümlere odaklı Excel seminerlerimiz sektörün önemli şirketleri tarafından talep edilmekte. Özel kitaplarımız, uygulamalarımız ve deneyimimiz sayesinde seminerlerimiz çok verimli oluyor.
» Devamı


www.excelci.com sitemizde Excel videoları altı yüzü geçti. Yüzlerce Video, Slayt ve Çalışma Dosyası Kurumsal Excel Çözümleri Sorularınız için Destek Hizmeti Temel, İleri düzeyde ayrıca Finans, İstatistik, Makro ve VBA konularında detaylı uygulamalar
» Devamı


İLERİ EXCEL Kitabımız çıktı. KURUMSAL UYGULAMALI İLERİ EXCEL KİTABI
» Devamı


Faruk Çubukçu Excel Akademi Kurumsal Seminerlerinden görüntüler. Faruk Çubukçu Excel Akademi Kurumsal Seminerlerinden görüntüler.
» Devamı


Excel'de kurumsal seminerlere yoğun ilgi ve www.excelci.com ile kurumsal hizmetlerde gelişme Temel ve İleri Excel'de kurumsal çalışmalarımız yoğun bir tempoda devam ediyor. Şirketlerde, hafta sonu salonlarımızda "kamp" şeklinde. Ayrıca destek olarak www.excelci.com hizmetleri alan şirketler Excel'i profesyonelce kullanmayı öğreniyorlar.
» Devamı


Excel kitap serimiz yayında Kurumsal Uygulamalı Temel Excel kitabımız yayımlandı. Çalışma CD-ROM ve ek dokümanlarla birlikte satılmaktadır. Detaylı bilgi ve iletişim adresi için tıklayın.
» Devamı


kurumsal seminerleredufleks